Haberler

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ve TOKİ Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğinde vatandaşlara toplumda giderek yaygınlaşan diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıkların yanı sıra kanser, akılcı ilaç kullanımı ağız ve diş sağlığı ,ruh sağlığı ,bağımlılık yapan maddelerle mücadele ile organ bağışının önemi hakkında bilgi verildi.

Malatya Merkez 568 Toplu konutlarında gerçekleştirilen etkinlikte kurulan Ketem Tırında kanserde erken teşhisin önemi anlatılarak mamografı çekimi - smear (simur) testi, sağlıklı yaşam araçlarında boy-kilo - bel çevresi ölçümü yapılarak beden kitle endeksleri hesaplandı. Ağız diş sağlığı araçlarında diş taramaları yapıldı.

Malatya’da ilk defa yapılan bu sağlık organizasyonuna vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşmekte. İki gün boyunca yapılacak sağlık taramalarının ardından, Malatya’da bulunan TOKİ etaplarında, bu tarz sağlık organizasyonlarının devamı için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.’ Organizasyonumuzda vatandaşlara diş fırçası su ve elma ikramı yapıldı.

Etkinliğe Malatya İl Sağlık Müdürü Doç Dr Recep BENTLİ, Halk Sağlığı Hizmetleri başkanı Dr. Kemal Şener , İl Sağlık Müdürlüğü Başkanlığı Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Uzmanlarımız, İlçe Sağlık Müdürleri, Toki Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler Müdürü Sedat Kanburoğlu, Bölge Müdürü Murat Özer ve Malatya bölgemizde ki tüm Site Müdürlerimiz iştirak etti.